Haber

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Demirci, basın toplantısında konuştu.

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Emin Demirci, bilgi teknolojilerine erişimde sıkıntı yaşadıklarını belirterek düzenleme talep etti.

Federasyon merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Demirci, Ocak ayının ikinci haftasının “Beyaz Sopa ve Körler Haftası” olduğunu hatırlatarak, bu günlerin yaşanan sorunların ve analiz yollarının paylaşılması için faydalı bir zemin oluşturduğunu kaydetti. kamu.

Demirci, eğitim, çalışma hayatı ve sosyal faaliyetlere katılımda yaşadıkları sorunlara çözüm beklediklerini söyledi.

Görme engellilerin eğitiminde toplumla iç içe olmanın önemine işaret eden Mehmet Emin Demirci, okulların şehir merkezlerinden uzağa taşınması uygulamasının kaldırılmasını istedi.

Bilgi teknolojilerine erişimde yaşadıkları sorunlarla ilgili çözüm ve düzenleme beklediklerini belirten Demirci, “Erişilebilirliği kontrol edilmeyen web siteleri ve mobil uygulamalardan zarar gördüğümüzün bilinmesini istiyoruz.” dedim.

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Emin Demirci seçime dikkat çekerek siyasi partilere şu çağrıda bulundu:

“Lütfen taraflarınızın engellilerle ilgili görüşlerini açık bir şekilde politika belgelerinde belirtiniz. Bu geniş kitle, aileleri ve yakınları ile birlikte toplumun büyük bir bölümünü oluşturan engelliler topluluğunun gerçek temsilcilerinin olup olmadığına bakarak bir değerlendirme yapacaktır. , sadece gösteriş için değil, seçilebilecek mevkilerden meclise taşınıyorlar.”

haberluleburgaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu