Haber

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan Fenerbahçe’ye baraj!

Trabzonspor’un Fenerbahçe’yi 2-0 mağlup ettiği maç öncesi sarı lacivertliler, 2. hakem atamasına “Endişeliyiz” başlığıyla açıklama yaparak tepki gösterdi. Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, TFF Fair-Play ödüllerinde yaptığı konuşmada sarı lacivertlilere tepki gösterdi.

“SAHADA OYNADIĞIMIZ OYUNA BAKALIM”

Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada, “Artık maçları hakem üzerinden okumayalım. Algoritmik sistem hakemleri atıyor. 40 metre poligonunda alakası olmayan yardımcı hakeme konuşmak isteyenler bir sakatlık nedeniyle” dedi. 8 hafta önce oynanan maçta orta hakemin 4 metre uzaktan düdük çalarak aldığı karar, ‘Hakem için endişeleniyoruz. Kenarda topu toplayan çocuğun davranışlarından endişe duyuyoruz’ diyorlar. Sahanın altını üstüne getiriyoruz.Şikayet ediyoruz.Sahada oynayacağımız oyunu görelim dedi.

Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamasının devamı şöyle:

“SADECE BİR MAÇ KAZANDIRDIK”

Oynadığımız hazırlık maçlarında ilk 12 maçtan çok daha farklı bir performans sergileyeceğimizin sinyallerini aldım. Ardından 3-0 kazandığımız Samsunspor maçı var. Ardından Fenerbahçe maçı. İyi futbol oynayarak iki maç kazandık. Cumartesi günü aldığımız galibiyet camianın galibiyeti şeklinde değerlendirilirse daha gerçekçi bir değerlendirme yaparız. Seyircilerimizin de katılımıyla güzel futbol oynayarak kazanılan 3 puan. Maçtan sonra sadece bir maç kazandık dedim. Pek çok farklı şekilde değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Fenerbahçe maçını kazanırsanız, Karagümrük maçında puan kaybederseniz Fenerbahçe maçında kaybettiğimiz puanın pek bir anlamı olmayabilir.

“İnşallah zirvede bitireceğiz”

Bana göre lig daha yeni başladı. Hem üst hem de alt sıralar. İlk hafta lider değişti. Bu hafta oynanan maçlar, sonuç için erken konuşmanın ne kadar yanlış olduğunun en bariz göstergesi oldu. Trabzonspor her zaman yarışın içinde olmuştur ve var olmaya devam edecektir. Mayıs’ta nerede bitireceğimizi göreceğiz, inşallah zirvede bitiririz.

“TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK UTANÇLARINDAN BİRİ”

Futbolu hakem üzerinden okumayalım lütfen. Böyle devam edersek hep irtifa kaybederiz. 10 gün önce UEFA Fair Flay Lideri şahsen bana futbolumuzun son 10 yıldır önemli ölçüde irtifa kaybettiğini söyledi. Kaybedilen irtifada en büyük pay sahibi, futbolun yönettiğini bizim yönettiğimizi iddia eden bizlerin eseridir. Maddi ve sportif olarak. Bu sene yaşadıklarımız Türk futbolunun en büyük utançlarından biridir. Şampiyonlar Ligi ön elemelerini oynayarak gidebiliriz.

“KULÜPLERİN OLUMSUZ YÖNETİMİNİN EN BÜYÜK NEDENİYİZ”

Sırbistan doğrudan bir ekip gönderiyor. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Ekonomik olarak dibe vurmuş bir Türk futbolundan bahsediyoruz. Futbol ailesi olarak, kulüplerin yöneticileri olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olalım. Algı yaratarak, gündem saptırarak, dikkati başka noktalara çekerek çizgi hakemi, hakem, top toplayıcı çocuk vs… Bu Türk futboluna zarar veriyor. Ortadaki bu olumsuzluğun en büyük sebebi kulüpleri yöneten bizleriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu