Haber

Kar ve Buz, Kuzeydoğu Çin’de Kış Turizmini Isıtıyor

DUYURU 1 (İngilizce): SUN XIAOYU, Xinhua muhabiri

“Şu anda Çin’in kuzeydoğusundaki Heilongjiang Eyaletinin merkezindeyim. Yakın zamanda açılan 24. Harbin Kar ve Buz Dünyası, dünyanın her yerinden turistleri ağırlıyor. Bu, büyük ölçekli kar ve buz heykellerinden oluşan dünya lideri bir tema parkıdır. Lütfen bana katılın ve buradan muhteşem manzaranın tadını çıkarın.”

Bu yıl, park 810.000 fit kareye yayıldı. 100’den fazla kar ve buz tesisi inşa etmek için 150.000 metreküpten fazla kar ve buz kullanıldı.

Ana kule 43 metre yüksekliğinde, kabaca 15 katlı bir binanın yüksekliğinde ve yetkililer, tasarlamanın ve inşa etmenin en zoru olduğunu söylediler.

DUYURU 2 (İngilizce): SUN XIAOYU, Xinhua muhabiri

“Kar ve Buz Dünyasının en büyük özelliği 120 metre yüksekliğindeki dönme dolaptır. Kar tanesi şeklindedir. Ziyaretçiler, hava karardıktan sonra kamaralarında göz kamaştıran bir dünyada eşsiz bir deneyim yaşayabilirler.”

Parkın bir diğer öne çıkan özelliği ise, parkta yapılmış en uzun kaydırak olan 500 metrelik buz kaydırağı. Ziyaretçiler buradan kayarken hem hızlanıyor hem de daha heyecanlı vakit geçiriyor.

Park, dairesel bir kar kaydırağı, buz çarpışan arabalar ve muz botları gibi kar ve buz eğlence unsurlarını birleştirdi. Heyecan verici olandan aile dostu olana kadar, sonunda burada ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir aktivite bulacaksınız.

SES 1 (Çince): YUAN ZETING, Turist

“Bu, Harbin’e ilk ziyaretim. Bugün Kar ve Buz Dünyasında ilk kez bulunuyorum. Bence çok güzel. Biraz önce deneyimlediğim buz kaydırağı çok heyecan verici.”

SES 2 (İngilizce): PAUL HANDO, Avustralya’dan bir turist

“Bu benim Harbin’e ikinci gidişim ve kar ve buz festivaline ilk katılışım, mükemmeldi. Çok üşümemek için uygun giyinmelisin. Ama üşürsen çok eğlenceli oluyor. büyük slayt kesinlikle büyüleyiciydi.”

Harbin, zengin kar ve buz kaynakları ile tanınır. Bu kış, kış turizmi, kültür, moda ve sporun gelişimini desteklemek için şehirde 3 adet kar ve buz temalı park açıldı, 12 adet kar ve buz deneyimi eseri lanse edildi ve 100’den fazla ilgili aktivite oluşturuldu.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Harbin’den bildirdi.(XHTV)

habersultandagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu